با ما تماس بگیرید : 09385743061

آریا شیر

فروشگاه تاسیسات ساختمانی

دنبال چه چیزی هستید...

دسته‌بندی پست‌ها

ما را دنبال کنید

در شبکه های اجتماعی منتظر شما هستیم

نحوه استفاده از نوار تفلون

نویسنده saeid


تاریخ اخرین ویرایش 1/1/0001 12:00:00 AM تعداد بازدید 21091 دسته تاسیسات

تگها نحوه استفاده از نوار تفلون اموزش تفلن پیچانده تفلونطریقه استفاده از نوار تفلن برای اب بندی سیفون سینک و یا علم دوش و برای ابندی سایر اتصالات استفاده میشود. در این اموزش چگونگی مراحل به شما اموزش داده شده است


نحوه استفاده از نوار تفلون


هدف استفاده از نوار تفلون این است که اتصالات لوله کشی را به صورت صحیح ببندید تا هیچ گونه نشتی نداشته باشد. اگر از تکنیک صحیح پیچیدن آن در اطراف دنده های لوله پیروی کنید، کار با آن بسیار ساده است. حتما در خانه نوار تفلون داشته باشید تا برای تعمیرات سریع و یا نصب وسایل جدید مانند دوش حمام و سینک از آن استفاده کنید.

روش اول

  1. از نوار لوله کشی برای چسباندن اتصالات نر استفاده کنید. اتصالات نر لوله ها قطعاتی هستند که به قطعات دیگری پیچ می خورند که به آن ها اتصالات ماده گفته می شود. همیشه نوار را قبل از پیچاندن آن ها به اتصالات ماده، بر روی اتصالات نر قرار دهید.

نوار لوله کشی به خصوص برای ایجاد یک مهر و موم محکم بین اتصالات لوله کشیِ دندهای است.

نکته: اگر اتصال لوله دارای واشر لاستیکی است، نیازی به استفاده از نوار لوله کشی نیست. کافی است اتصالات را به اندازه کافی محکم پیچ کنید تا واشر  فشرده شود تا یک اتصال محکم ایجاد شود.

  1. انتهای نوار را از رول بکشید. نوار را در دست غالب خود بگیرید و انتهای نوار را روی رول پیدا کنید. فقط به اندازه کافی از آن بگیرید تا بتوانید به راحتی بین انگشتان دست خود بگیرید تا با آن کار کنید.
  2. انتهای نوار را روی رشته ها فشار دهید تا نوار در جهت عقربه های ساعت بپیچد.اتصال بند کشیده را در دست غیر غالب خود بگیرید. انتهای نوار را طوری تنظیم کنید که با خلاف جهت عقربه های ساعت روبرو شود. انتهای نوار را به طور محکم روی رشته ها بچسبانید تا شروع به کار کند.


به عنوان مثال ، لوله ای را که به صورت افقی در دست چپ شما قرار دارد با رشته هایی که در دست راست شما قرار دارد، نگه دارید ، سپس نوار را با انتهای رو به پایین بچسبانید، به عبارتی نوار را از خود دور کنید.

پیچیدن نوار در جهت عقربه های ساعت مانع از باز شدن نوار در هنگام سفت کردن ان در اتصالات میشود.

  1. نوار را دو یا سه چرخش کامل به دور دنده ها بپیچانید. اتصالات لوله را ثابت نگه دارید و دست خود را که نوار را در اطراف اتصال نگه داشته است، بچرخانید تا آنها را بپیچد. بعد از هر بار چرخش کامل نوار، آن را محکم بکشید.

باید بتوانید دنده ها را بعد از پیچیدن به وضوح مشاهده کنید. انقدر تفلن پپیچید که برامدگی دندهای اتصال تلفن شده پیدا نباشد.

  1. برای بریدن نوار آن را محکم بکشید تا پاره شود. 

اکنون می توانید اتصالات نر را به قطعه ماده مربوطه پیچ کرده و یک مهر و موم محکم  داشته باشید.

روش دوم

1 با نوار لوله کشی یک اتصال محکم بین خطوط آب و سینک ایجاد کنید. قبل از وصل کردن خطوط آب، نوار را 2-3 بار در اطراف دنده های اتصالات نر زیر یک سینک تازه نصب شده ببندید. این یک مهر و موم محکم را ایجاد می کند، در صورت جاری شدن آب از شیر در فشار زیاد، هیچ گونه نشتی وجود نخواهد داشت.

همچنین می توانید از نوار استفاده کنید تا اتصالات نشتی بین خطوط آب و سینک را برطرف کنید. منبع آب را قطع کنید، یک ظرف را در زیر خطوط آب قرار دهید تا آب در آن ها جمع شود. نوار های پیچیده شده قدیمی را کنده و 2-3 بار محکم با نوار جدید بپیچید. همه چیز را دوباره وصل کنید و آب را وصل کنید، سپس شیر آب را آزمایش کنید.

 از نوار تفلون برای اتصال دوش حمام استفاده کنید.

لوله فلزی دوش که به سر آن متصل است قسمتی است که تمایل به نشتی دارد.


قبل از پیچ خوردن آنها حتماً رشته های نر را روی سرهای جدید دوش بگیرید و لوله های دوش را 2-3 بار با نوار لوله کشی ببندید.

اطمینان حاصل کنید که آب جریان ندارد، سپس پس از پیچیدن نوار، آب را باز کنید و آن را تست کنید.

از نوار تفلون به عنوان یک رفع سریع موقتی برای نشت در لوله ها استفاده کنید. نوار لوله کشی را 2-3 بار محکم ببندید و نشتی در مفصل را که در آن 2 لوله به هم وصل می شوند یا در جایی که یک شکاف کوچک در یک لوله وجود دارد، بپیچید. این کار باعث موقتاً از نشت جلوگیری می کند.


از نوار لوله کشی هرگز نباید به عنوان یک راه حل دائم برای نشت استفاده شود. فقط از آن به صورت کوتاه و موقت استفاده کنید تا زمانی که اقدام به تعمیر اصلی کنید و مشکل را رفع کنید.

نکته: بهتر است یک نوار تفلون در منزل داشته باشید تا در صورت بروز نشت اگر نتوانستید یک لوله کش خبر کنید یا وسایل مورد نظر را خریداری کنید، بتوانید آن را موقتاً برطرف کنید.

تعداد بازدید 21091

نویسنده saeid

تاریخ ثبت 1/1/0001 12:00:00 AM

تعداد بازدید 21091

دسته بندی تاسیسات

تعداد پیام ها 1
آرمان کاوئی 11/30/2023 3:45:07 PM

سلام مال من همش کج در میاد